O nas

[content_box custom_class=”extrabox_5″]

Kilka słów o nasJesteśmy grupą zapaleńców, osób które za cel nadrzędny mają dobro zwierząt. Chcemy aby nasze produkty stały się synonimem najwyższej jakości, a marka była rozpoznawalna jako spełniająca najwyższe normy. W naszym zespole są hodowcy psów rasowych, technolodzy żywności, technolodzy produkcji, miłośnicy zwierząt, eksperci w swoich dziedzinach.


[row]

 

[span12]

Produkcja

W zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym na Kaszubach produkujemy karmy metodą ekstruzji.

Ekstruzja należy do nowoczesnych technik obróbki, polega na obróbce ciśnieniowej i termicznej surowca, w wyniku której otrzymujemy ciśnienie dochodzące do 20 MPa (200atm) i temperaturę do 200 °C w czasie około 30s.

Proces ten cechuje wysoka temperatura i krótki czas obróbki, co jest przyjazne dla obrabianego surowca. W wyniku procesu ekstruzji zachodzi szereg zmian fizykochemicznych, w naszym przypadku do najważniejszych z nich zalicza się zwiększenie strawności białka i wysterylizowanie produktu.

Zalety ekstruzji:

Trwałość produktów poddanych metodzie ekstruzji jest bardzo wysoka. Wysoka temperatura i ciśnienie wytworzone w cylindrze ekstrudera niszczy drobnoustroje.

Jednocześnie ze względu na bardzo krótki czas trwania procesu nie wpływa on niszcząco na aminokwasy i nie dochodzi do denaturacji białka.

[button text=”more” link=”#” style=”primary” size=”normal” target=”_self” display=”inline” icon=”no”]

[/span12]

[/row]

[/content_box]

[content_box custom_class=”extrabox_6″]

Standardy najwyższej jakości Całość produkcji od momentu zakupu surowców, aż do końcowego pakowania jest poddane ciągłemu nadzorowi Powiatowego Lekarza Weterynarii, wszelkie surowce, półprodukty dostarczane do naszego zakładu produkcyjnego spełniają najwyższe wymagania standardu HACCP.

 

[row]

[span3]

 

[/content_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *